EPS 120 VUNDAMENT sulundliitega Perimeeter Plus (REIDEN)

-46%
40.50 
Tavahind: 74.50 
Transport üle Eesti 48 eurot. Alates 40'st pakist transport tasuta (v.a. saared)!
Allahindlus koguselt:
Kogus 30+ 60+
Hind 40.00 € 39.00 €
+

Transport üle (mandri) Eesti 48 eurot.
Alates 40 pakist tasuta transport (mandri) Eesti piires!

  • Isolatsioonimaterjal vundamendi välispidiseks külmakerkeisolatsiooniks.
  • 24 erinevat toodet saab soovi korral kokku pakkida üheks multipakiks!
  • Soojusjuhtivustegur λD W/mK 0,035

Kasutuskohad:

  • võib paigaldada pinnasesse
  • niiskete kohtade külmakerkeisolatsioon: soklid, vundamendid, keldri-seinad jne.

Plaatide mõõdud:

  • 50 x 1000 x 600 mm, pakis 20 plaati, kokku 12 m², paki maht 0,6 m³
  • 100 x 1000 x 600 mm, pakis 10 plaati, kokku 6 m² paki maht 0,6 m³

Plaadid on ametlikult sertifitseeritud vundamendi välispidiseks külmakerkeisolatsiooniks.
Hea niiskuskindlus tagab materjali omaduste säilimise ka niisketes ja suure koormusega ehitusosades.

Materjal sobib hästi ka välimiste keldriseinte, soklite ja alusmüüride välispidiseks soojustamiseks. EPS120F vundament on sobiv ka torustike (sh kuivendustorustike), torukaevikute, kaevude ja drenaažide isoleerimiseks külmumise eest. Plaadid võib paigaldada pinnasesse ja nad ei vaja pinnase poolt eraldi niiskustõkkega katmist. Soomes tehakse väikeelamute külmakerkeisolatsioon 99% ulatuses EPS120F (penoplast) vundament.

Vundament on ehitise kõige tähtsam osa. Seda tuleb kaitsta nii, et vundamendialuse maa külmumine ehitist ei kahjustaks. Puudulik või valesti tehtud külmaisolatsioon võib põhjustada raskesti kõrvaldatavaid ning rahaliselt kulukaid kahjustusi ning kokkuvõttes kahandab maja väärtust. Külmuva pinnase puhul tuleb alati kasutada külmakerkeisolatsioonimaterjale.

Külmakerkeisolatsiooni toodete kvaliteedile tuleb pöörata erilist tähelepanu, sest vundament peab vastu pidama kogu ehitise kasutusea. Hoone aluse, sh kogu aluspõranda soojusisolatsioon tuleb projekteerida koos vundamendi külmakerkeisolatsiooniga ja teostada nii, et külmumiskahjustused oleksid välditud. Tavalised EPS põrand -sarja plaadid on eeskätt mõeldud kasutamiseks kuivades põranda- ja aluspõranda-konstruktsioonides, mis paiknevad vundamendist seespool.

Vundamendi külmakerkeisolatsioon teostatakse vastavate heakskiidetud külmakerkeisolatsiooniplaatidega, mis on hea niiskuskindluse ning piisava survetugevusega. Plaadid paigaldatakse tihendatud ja tasasele alusele nii, et juhtida pinnavesi ehitisest eemale. Kõige enam kasutatud külmakerke- ja alusmüüriisolatsiooniplaat on survetugevusastmega >= 120 kPa (CS(10)120). Survetugevus 120 kPa on piisav peaaegu kõikidele ehituskonstruktsioonidele kui isolatsioon paikneb vundamendi välisseinal, mitte vundamendi all.

+

Vali piirkond, kuhu kaup tarnitakse. Kui ka siis transpordiinfo puudub, küsi pakkumist klienditeenindusest: info@interbauen.ee

Seotud tooted