Filtrid

Sorteeri hinna järgi

Katusekivid ja tarvikud

Kõige lihtsam ja kindlam viis kivikatuse tellimiseks on: saatke meile katuse joonis koos oma soovidega ja meie saadame Teile hinnapakkumise. Meie e-post:info@interbauen.ee

Ratsionaalsed eelised
Katusekivide paigaldamine on loogiline tegevus. Seepärast on katusekivid enam-vähem sarnased, isegi kui varasematel aegadel kasutati kahesuguseid erinevaid kive (näiteks munk-nunn tüüpi katusekivid).
Tööstusrevolutsioon muutis palju ka katusekivide tootmist, samal ajal kui inimeste suur sisseränne linnadesse vallandas tõelise ehitusbuumi on katusekividele olnud ka palju alternatiive. Varem ehitati näiteks muld-, mätas-, laastu- ja õlgkatuseid. Tänapäeval on katusematerjalideks enamasti plekk või betoon. Algul püüti betoonkividega jäljendada savikivide omadusi, kuid tänapäeval kasutatakse betoonkive just konkreetse välimuse ja funktsionaalsuse saavutamiseks. Nii seepärast, et betoonkive saab toonida väga erinevatesse värvidesse kui ka tema hea pinnatöötluste tõttu, mis annab mitmeid teisi eeliseid. Seepärast on betoonkivid väga hea alternatiiv savikividele.

Katuse võimalused
Kivikatus annab harmoonilise üldmulje. Oleme harjunud nägema kivikatuseid hästi ehitatud maja märgina. On ju katus maja viies fassaad ja annab üldmuljesse väga suure panuse. Katusekivi lained loovad struktuuri, mida on hea vaadata. Katuse disain annab maja üldmuljele peene viimistluse - head arhitektid on alati kasutatud katust majale ainulaadse iseloomu andmiseks. Tänapäeval on olemas suur hulk erinevaid vorme, pinnatöötlusi ja materjale, mida arhitektid kasutada saavad, et luua assotsiatsioone ja rõhutada emotsioone. Sileda profiiliga katusekivi loob kompaktse mulje, kitsam laine aga õhulisema mulje. Läikiv glasuuritud pind võib aga Sinu majale päikesepaistel hoopis uue mõõtme anda.

Katusekivid
Klassikaline katusekivide materjal on savi. See on tugev, vastupidav ja looduslik materjal. Ta talub suuri temperatuurimuutusi, ilma ja mikroorganismide ning kahjurite rünnakuid. Vastupidiselt laast või rookatusele, mis on samuti traditsioonilised ja looduslikud katusematerjalid. Viimastel aastatel on savile konkurentsi hakanud pakkuma uuem materjal betoon. Katusekivid on disainitud nii, et vihmavesi või lumi maha jookseks, seepärast peab kivikatusel olema kalle vähemalt 11°, muidu tekib oht, et vesi pääseb katusekivide alla. Miinimumkalle sõltub kasutatavatest katusekividest. Kindluse mõttes küsi täpsemalt edasimüüjalt või katusepaigaldajalt.
Allpool katusekive
Katusekivid seisavad puidust katuseroovidel. Katusekivide paigaldamist alustatakse alt ülespoole. Selleks, et karmidele ilmadele vastu pidada, kinnitatakse katusekivid roovituse külge klambritega. Kuidas seda täpsemalt tehakse, sõltub kasutatavatest katusekividest ja sellest kuivõrd avatud on katus tugevatele tuultele. Katuse roovitus paigaldatakse distantsliistule.
Aluskate
Tänu distantsliistule saab õhk katusekivide all ringelda ning niiskus pääseb majast ilusti välja. Mittehingav aluskate ei lase Sul seda võimalust ära kasutada. Hingav aluskate asendab mittehingava, parandades nii ventilatsiooni kui ka soojustuse toimivust.
Erikivid
Erikive kasutatakse katuseharjal ja -äärel. Olemas on ka spetsiaalsed läbiviiguga kivid, näiteks ventilatsiooni ja antennide jaoks. Äärekivid on üks võimalus katus vastupidavamaks muuta. Sinu katuse tugevamaks ja kindlamaks muutmise jaoks on veel mitmeid lahendusi. Rohkem infot meie edasimüüjatelt ja katusepartneritelt.
Ohutus
See on Sinu katus ning sellega kaasneb ka teatud vastutus. Oled vastutav nende inimeste eest, kes Sinu katusel aeg-ajalt töö peavad tegema. Näiteks korstnapühkijad, antennipaigaldajad jpt. Just nemad vajavad ohutusvarustust, et mitte töö tegemisest - katusele minemisest - keelduda. Ka sellised detailid sisalduvad meie katuselahenduses. Näiteks lumetõkked, käigusillad, redelid jms., mille olemasolu on nõutav ehitusnõuetes ja -määrustes.