Infrapunasaun kahele inimesele, valge

1870.00 
+
 • Mõõdud: 1200 x 1050 x 1900 mm
 • Võimsus: 1750 W
 • 5 karbon küttekeha
 • Jalgade soojendus
 • Elektrooniline juhtimispult
 • Valmistatud Kanada seedrist
 • Värv: valge
 • Toonitud klaasuks
 • Led-valgustus
 • Puldiga stereo
 • Valgusteraapia
 • Õhuionisaator

Ei soovitata väga niisketesse ruumidesse.

Infrapunasauna erinevus tavasaunast

Kui tavasaunas kasutatakse soojuse ülekandmiseks inimkehasse kuuma õhku, siis infrapunane kiirgus soojendab keha kudesid otseselt. Ehkki infrapunasauna temperatuur on mõnusalt soe, püsides 35-45°C piires, on selle soojustoime sügavam ning efektiivsem. Lisaks on IPsaunal inimorganismile tervistav toime ja seda kasutatakse raviotstarbel.

Infrapunakiirgus neeldub otse kudedesse, kutsudes esile intensiivse higistamise ilma kõrgest temperatuurist tuleneva ebamugavustundeta. Infrapuna saunas on higistamine võrreldes tavasaunaga (mille temperatuur on enamasti 80-110°C) ligi 3 korda intensiivsem. Higistades vabanetakse mitmetest jääkproduktidest, nagu toksiinid, alkohol, nikotiin, kolesterool ning potentsiaalsetest kanterogeensetest raskemetallidest, nagu tsink, plii, nikkel. Naha poorid puhastuvad, paraneb naha toonus, elastsus, tekstuur ja jume.

Infrapunasauna madalam temperatuuritase sobib neile, kes peavad olema saunaprotseduuridega ettevaatlikud südameveresoonkonna haiguste tõttu. Ka ei koorma ega raskenda infrapunasaunsaun hingamist, sest puuduvad liigne niiskus ja tavasauna kõrge õhutepmeratuur. Neeldunud infrapunakiirgus kutsub esile soojuse leviku kogu kehas ning toimib rahustavalt. Infrapunasaun vähendab väsimust ja stressi. Infrapunasauna on mugavam kasutada, sest soojenemisaeg on lühike ja kasutuskulud väiksemad.

Infrapunasauna peamised positiivsed, tervistavad toimed organismile

Infrapunasaun kulutab kilokaloreid, aidates kaasa rasvkoe vähenemisele. Organism vajab higi eritamiseks energiat: 1 g higi eritamiseks kulub 0,586 kcal. Ameerika Meditsiiniassotsiatsiooni ajakirjas konstateeritakse, et kõrgenenud temperatuurile mõõduka higistamisega reageeriv e. keskmise treenitusega inimene võib 30 min saunasviibise jooksul kaotada kuni 500 g, mis vastab ligikaudu 300 kcal. Hea higistamisreaktsiooniga inimene võib seevastu pingutuseta kulutada keskmiselt 600-800 kcal, mis on võrdne 10-15 km jooksmisega. Kuigi kaotatud kaal taastatakse vee arvel, kulutatud kalorite hulk ei taastu. Infrapunasaun on abiks neile, kes ei saa treenida regulaarselt, kuid soovivad kontrollida kaalu ning edendada tervist samaaegselt kehalise aktiivsusega.

Infrapunasaun tugevdab südameveresoonkonda. Samaaegselt higi eritumisega toimuvad liigsest soojusest vabanemiseks veel mitmed muutused. Südame löögisagedus ja -maht suurenevad ning süda pumpab läbi laienenud veresoonte rohkem verd, saavutades seeläbi treeningule omased tulemused.

Saksa teadlaste poolt läbiviidud uurimuse andmetel paranes kõrgvererõhutõve I ja II staadiumi patsientidel pärast ühetunnist infrapunasauna perifeerne verevarustus ja alanesid vererõhunäidud.

Infrapunasaun puhastab nahka, parandab naha väljanägemist, stimuleerib naharakkude uuenemist läbi naha verevarustuse ja ainevahetuse paranemise. Nahk muutub pehmeks, toonus ja elastsus paranevad. Kliinilised uuringud näitavad kiiremat paranemist akne, ekseemide, psoriaasi, nahapõletuse ja haavade puhul. Haavad paranevad kiiremini ja armid on väiksemad, täheldatud on keloidide pehmenemist.

Infrapunasaun kiirendab ka tselluliidi vähenemist. Infrapunakiirgus leevandab valu, laiendades perifeerseid veresooni. Meditsiinis on infrapunalampe kasutatud aastakümneid lihas -ja liigeseprobleemide raviks. Paranenud tsirkulatsioon tagab pinges lihaste varustamise hapnikurikka verega ning ainevahetuse jääkproduktide eemaldumise. Tulemusena vähenevad lihaspinge, liigesjäikus ja aktiveeruvad keha loomulikud taastumisprotsessid.

Jaapani ja USA teadlaste uuringud kinnitavad infrapunakiirguse ravitoimet krooniliste tugi -ja liikumissüsteemi haiguste ning traumajärgses taastusravis. 45-kraadise infrapunasauna järgselt paraneb kollageenkiudude venitatavus umbes 20-30%, mis on väga oluline liikumisravi läbiviimisel. Sportlastele on infrapunasaun suurepärane treeningueelne soojendus: lihaste ülepinge väheneb, liigeste painduvus ja liikuvusulatus suureneb. Kehalise pingutuse järgselt kiirendab infrapuna aga taastumist, hapnikupuuduse korrigeerimist, parandab verevarustust, leevendab lihaspinget ja -valu.

Infrapunakiirgusel on ravitoime paljude haiguste puhul, näiteks reumatoidartriit, osteoartoos, krooniline kaela- ja alaselja valu jne. Ka sobib see ealiste muutustega kaasnevate probleemide, nt liigesjäikuse ja -valulikkuse leevendamiseks.

+

Vali piirkond, kuhu kaup tarnitakse. Kui ka siis transpordiinfo puudub, küsi pakkumist klienditeenindusest: info@interbauen.ee