ONDULINE bituumenkatuseplaat - laineplaat (1,88m²)

9.50 
Tavahind: 13.91 

Selle toote tellitavaks miinimumkoguseks on 10.

Allahindlus koguselt:
Kogus 100+
Hind 9.30 €
+

Onduline katuseplaadi mõõdud: 2 x 0,95 m
Plaadi kogupindala: 1,88 m², millest kasulikku pinda: 1,6 m²
Laine mõõdud: 9,5 x 3,8 cm
Paksus: 3 mm

Vajaliku plaatide koguse lihtsustatud arvutamiseks korrutatakse katuse pind koefitsendiga 1,2.
Saadud tulemus jagatakse ühe plaadi pinnaga s.o. 1,88 m².
Ühele plaadile kulub 20 naela.
Vajalik arv harjaplaate saadakse harja pikkuse jagamisel koefitsendiga 0,8.

Onduline bitumeeritud lainelist katuseplaati on järjepidevalt arendatud üle 50 aasta, et pakkuda kestvat vastupidavust ilmastikumõjudele. Plaat on valmistatud orgaanilistest kiududest, mis on immutatud bituumeniga suure rõhu ja kuumuse juures. Värvi pigmenteerimise süsteem immutab värvi plaadi sisse koos UV-kindla lisaainega. Valmis plaat on painduv, vastupidav, suurepärase ilmastikukindluse ja värvipüsivusega võrreldes pealvärvitud plaatidega. Garanteeritud veepidavus 15 aastat. Lihtne käsitleda ja paigaldada. Ei sisalda asbesti ega ohusta tervist.

Lainelised katuseplaadid sobivad nii eramule kui suvilale.

Kui te ei suuda kuidagi valida kivi- ja teraskatuse vahel, võib see olla märgiks, et vajate hoopiski kolmandat - Onduline'i lainelist katuseplaati. Materjal on välja töötatud 1946. aastal Prantsusmaal ning on sellest ajast pidevalt täiustunud. Tänaseks on Onduline'i katuseplaadid saadaval ligi 130 riigis. Eesti turul kogub Onduline'i katusematerjal poolehoidu mitukümmend aastat.

Vastupidav katus!
Onduline'i katuseplaat on elastne, see ei pragune, ei kaota värvi, ei vaja erilist hooldust, on tervisele ohutu. Kõige selle tagab koostis ja valmistamistehnoloogia. Materjali koostises on ligi 50% tselluloosi, 5% värvainet ja mineraalseid lisandeid ning 45% bituumenit.
"Tselluloosi- ja polüesterkiud segatakse vedelaks pulbiks," selgitab tootja. "Pulp pressitakse lainelisse vormi, vorm läheb ahju. Pikad kiud armeerivad materjali ning see jääb elastseks. Edasi läheb materjal värvimisse. Värv tungib sügavale kiudude vahele, alles seejärel immutatakse bituumeniga. Saadud plaat vormitakse lainelisse profiili."
Et materjal pole üle võõbatud, vaid värviga immutatud, tagabki selle, et värv ei hakka kooruma ning seda pole vaja enam kunagi töödelda: värvida ega immutada. Onduline'i plaate tehakse neljas toonis: must, tumepunane, pruun ja roheline.
Elastsust näitab tootja esindaja piltlikult: astub täie jõuga peale, natukese aja pärast vormub laine tagasi. See ei tähenda, et katusel võikski peal trampida, soovitatav on ikkagi redelit kasutada.
"Onduline'i katus peab meie kliima kõikumistele hästi vastu," selgitab tootja esindaja. "Materjali paksus on 3,2 mm. Tänu lainelisele kujule tekib hea ventilatsioon, kondensvett selle alla ei teki. Siiski meie talvedele mõeldes soovitan paigaldada ka aluskile, külma pööningu puhul on see liigne."
Ameerikas tehtud tuuletõstmistestid lubavad Onduline'i katusele vastupidavust 55 m/sek tormituulele. Muidugi juhul, kui roovitus vastu peab. Lumi sulab Onduline'i katuselt sujuvalt, mitte laviinina maha. Sellesse katusesse ei juurdu sammal, sest materjal pole poorne. See kõik tagabki katusele pika eluea. Onduline katusematerjali elueaks loetakse 30 kuni 50 aastat, tehasepoolne garantii on 15 aastat.

Kerge paigaldada!
Onduline'i plaadi mõõtmed on 2x0,94 m, see katab 1,6 m2 ning kaalub 6,4 kg. Ühe plaadi paigaldamiseks kulub 20 naela. "Naelapea on üks osa meie materjali ilust," usub Steinberg.
Naelad lüüakse plaadi alumisse äärde igasse harja, järgmisele kolmele roovile üle ühe või kahe harja.
Paigaldus on lihtne, kauplustes antakse koos materjaliga juhend kaasa. Haamrist, saest ja juhendist aitab, et katus paika panna. Naelad lüüakse läbi laineharjade kõige kõrgemate kohtade roovituse külge, need armeerivad, jäigastavad katuse. Viilkatuse puhul on maksimaalseks roovituse sammuks 45 cm.
Plaate on kerge lõigata. "Saag peaks olema vaid õliga kaetud," arvab Steinberg.
Lisaks põhiplaatidele pakub firma vajalikke tarvikuid, mida on võimalik Onduline'i materjali müüvatest kauplustest osta.
Harjaplaadid on valmistatud samast materjalist ja samades värvitoonides. Elastsuse tõttu saab neid kasutada erinava kaldega katuseharja puhul.
Mustast polüetüleenist katuse- ja harjaventilatsioonielemendid on valmistatud nii, et üheaegselt hea ventilatsiooniga oleks katus ka ilmastikukindel.
Polüpropüleenist valmistatakse ka tihendit, mille üks tiib on Onduline'i profiiliga ja teine sirge, tihendades kindlalt tühimikud seina ja katuse vahel. Saadaval on ka räästa- ja harjatihendid.
Samuti pakutakse lego kombel kokkupandavaid, liimitavaid prantsuse firma Nicoli vihmaveesüsteeme.
Kes siiski ise katuse panekuga hakkama ei saa, sellele oskab Ondest Trading soovitada paigaldajafirmasid, kel selle materjaliga pikaajalised kogemused.

Sobib kõikjale
Lisaks nelja närvi katuseplaatidele valmistatakse samas profiilis ja mõõdus ka PVC-valgusplaate. Valida saab täiesti läbipaistva ja piimja plaadi vahel. Et need lasevad valgust läbi, on võimalik elektrikulu kokku hoida. Eriti kasutatakse valgusplaate tööstus- ja põllumajandushoonete katuste lisandina.
Plaadi sisse on võimalik paigaldada ka spetsiaalselt sellele materjalile kohandatud polükarbonaadist avatava läbipaistva kupliga katuseluugi.
Onduline'i katus on ideaalne farmihoonetele, sest see materjal ei korrodeeru, vaid peab vastu lämmastikule, veeaurule, metaanile jne, mis laudast lae alla tõuseb. Lisaks farmihoonetele on Onduline'ga kaetud Tallinnas viiekordseid majugi, eramutest ja suvilatest rääkimata.
Peale viilkatuste on võimalik Onduline'ga katta ka kaarjaid katuseid.
Kellel kavas vana eterniitkatus välja vahetada, on Onduline ökonoomne lahendus, sest nende katuste roovitus on sarnane. Ka vana laastkatuse peale on mõistlik Onduline paigaldada, uurides enne roovituse laiust.
Onduline'i katuse all elate rahulikku, turvalist elu: plaadid ei kolise vihma ja rahe käes ega sisalda tervisele kahjulikke aineid.

+

Vali piirkond, kuhu kaup tarnitakse. Kui ka siis transpordiinfo puudub, küsi pakkumist klienditeenindusest: info@interbauen.ee

Seotud tooted