Septik Labko SAKO-3 Twin / 1 kuni 6 inimesele

-10%
1183.50 
Tavahind: 1315.00 
tn1103
+

2 m³ kolmeosaline septik

  • sobib 1-6 inimesega majapidamisse
  • koos imbtorustiku (2 x 15 m) ja geotekstiiliga
  • jaotuskaev on teise kambrisse juba sisse ehitatud
  • kolmeosaline septikupaak, maht 2000 liitrit
  • materjal PE
  • värvus must

SAKO-3 Twin süsteem on välja töötatud kodumajapidamises tekkiva reovee töötlemiseks. Sobib nii elumajja kui suvilasse. Sobib maksimaalselt 6-inimeselisse majapidamisse. Septikupaagil on 3 osa, mis võimaldab töödelda kõik majapidamises tekkiva reovee. Kaaned on lukustatavad. Valmis paigaldamiseks.

Septikud valmistatakse 3-kambrilistena. Septikutes eraldatakse veest raskemad ja kergemad osised. Mahutites toimub anaeroobne mikrobioloogiline lagundamine. Tagamaks hõljumi ja sette eraldumist, on nõutav viibeaeg vähemalt 48 tundi ning septiku maht inimese kohta mitte alla 500 L. Peale hõljumi ja sette eraldamist juhitakse vesi edasi imbtorustikku. Imbtorustike ümber tekib bioloogiliselt aktiivne kiht e. biokile, kus hapniku juurdepääsul bakterid lagundavad orgaanilised ained süsinikdioksiidiks ja veeks. Puhastatud vesi imbub pinnasesse.
Kui aga pinnas, kuhu vesi soovitakse juhtida, on ebapiisava filtratsiooni võimega, on võimalik imbsüsteemist allapoole paigaldada omakorda filtersüsteem, mis kogub puhastatud vee kokku ja juhib selle kas otse või ülepumpamise teel näiteks kraavi. Filtersüsteemiga septikute jooniseid palume küsida Labko müügiesindajalt.
Septikuid tuleb minimaalselt tühjendada 2 korda aastas või vastavalt vajadusele.
Hallide vete eelpuhastamiseks piisab 2-kambrilisest septikust, kuid kui septikusse juhitakse ka fekaale, on juba vajalik 3 -kambriline septik. Kõik Labko SAKO septikud on toodetult vastavalt EN12566-1 standardile.
Septiku komplekti kuulub settemahuti koos imbtorustikuga.
Labko valikusse kuulub kahte tüüpi vooluhulga jagajaid vete ühtlaseks jagamiseks imbväljakute vahel: septikusse sisseehitatud Labko poolt patenteeritud vooluhulga jagaja ja De Luxe ja Tripla mudelitel on septikuga kaasas spetsiaalne jaotuskaev. Eraldiseisva jaotuskaevu kasutamine võimaldab ka imbväljaku viimist septikust eemale ning imbtorustiku suunamuutuseid. Selline vajadus võib tekkida näiteks, kui septiku ümbruses olev pinnas ei sobi immutamiseks. Labko valikusse kuuluvad ka pumbakaevud juhuks kui vedelik isevoolselt ei pääse imbtorustikku või filtersüsteemiga septiku puhul kokkukogutud vesi ei pääse isevoolselt näiteks kraavi.
Labko kasutab spetsiaalselt septikutele mõeldud imbtorusid, mis tagavad vee ühtlase imendumise kogu imbväljaku ulatuses ning see omakorda biokile efektiivse toimimise.

Piirkondadesse, kuhu pole lubatud septikuid paigaldada on Labko-l lahendus annuspuhastite näol tootenimega BioKem.

Kasutusjuhend

Joonis

+

Vali piirkond, kuhu kaup tarnitakse. Kui ka siis transpordiinfo puudub, küsi pakkumist klienditeenindusest: info@interbauen.ee